PL   |   EN   |   DE   |   ES

Team Based Language Learning / Nauka Języka Oparta na Pracy Grupowej

 

Tytuł projektu:

 

Team Based Language Learning

Nauka Języka Oparta na Pracy Grupowej

 

W projekcie uczestniczy młodzież z Zespołu Szkół Łączności, Høng Skole w Danii oraz Kaynarca İlköğretim Okulu w Turcji.

Głównym celem projektu jest pomoc uczniom we współpracy w ramach wspólnoty europejskiej ze szczególnym nastawieniem na literaturę.

Uczniowie pracują w grupach złożonych z różnych narodowości. Wspólnie analizują, interpretują, przetwarzają i tworzą teksty. Poprzez wspólną pracę uczniowie poznają nowe możliwości komunikacji cyfrowej i różne strategie pedagogiczne stosowane w partnerskich szkołach. Dodatkowo uczniowie mają okazję zapoznania się z literaturą, kulturą i życiem codziennym innych uczestników projektu.

 Jednym z głównych celów projektu jest rozwinięcie umiejętności uczniowskich w zakresie komunikacji w języku angielskim przy użyciu anglojęzycznych narzędzi technologii informacyjnej. Wszystkie spotkania robocze prowadzone są w języku angielskim.

 W listopadzie 2012r.  miało miejsce spotkanie robocze robocza  w Høng Skole. Uczniowie tworzyli zwiastuny książkowe - czyli multimedialne prezentacje książek. Celem pracy ze zwiastunami książek było wzmocnienie uczniowskich umiejętności czytania, pisania, zrozumienia, edytowania oraz prezentowania tekstów.

 

 

 

 Na przełomie września i października 2013 odbyło się kolejne spotkanie robocze w Kaynarca Beldesi / Pınarhisar. Uczniowie tworzyli cyfrowe opowieści przy użyciu programu Puppet Pals. Cyfrowe opowieści dały uczniom możliwość opowiedzenia historie o znanych osobach z Polski, Danii i Turcji. Prezentacje zostały wykonane w języku angielskim.