PL   |   EN   |   DE   |   ES

Sportowe sukcesy naszych uczniów (17.05.2017)

« powrót

17 maja br. reprezentacja Gimnazjum nr 4 wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce - XVII Gimnazjadzie Miasta Poznania.  Z zawodów uczniowie przywieźli worek medali. Szczególną rolę odegrali uczniowie klasy 3i2G. Sprint na 100m wygrał Marcin Piątkowski. Złoty medal w biegu na 300m wywalczył Bartosz Zawadzki. Srebrny medal w biegu na 2000m otrzymał Jakub Pyszny. Brązowy medal w skoku w dal przypadł Adriannie Łosiak. Rywalizacja sportowa na obiekcie Olimpii Poznań zakończyła się emocjonującymi sztafetami. Trzecie miejsce w sztafecie szwedzkiej dziewcząt wywalczyły nasze uczennice - 100m Magda Polacka (3pG), 200m Karolina Mierzwa (3pG), 300m Maria Nowicka (1ag), 400m Adrianna Łosiak (3i2G). Natomiast w sztafecie szwedzkiej chłopców triumfowali nasi uczniowie - team 3i2G - 100m Jan Odważny, 200m Karol Cyganik, 300m Bartosz Zawadzki, 400m Marcin Piątkowski. Serdecznie gratulujemy! Finał wojewódzki zawodów odbędzie się 7 czerwca.