PL   |   EN   |   DE   |   ES

Dobre praktyki kluczem Twojego sukcesu (8.05.2017)

« powrót

W dniu 8.05.2017 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się konferencja pt. „Dobre praktyki kluczem Twojego sukcesu”, organizowana w ramach akcji „Szacun dla Zawodowców”. W trakcie jej trwania Dyrektor Wydziału Oświaty, pan Przemysław Foligowski, oraz Wicestarosta Poznański, pan Tomasz Łubiński, uświadamiali uczniom korzyści płynące z nauki w szkołach o charakterze zawodowym, jak m.in. zdobywanie umiejętności zawodowych w czasie nauki w szkole ponadgimnazjalnej, duże szanse na rynku pracy, wiele ofert zatrudnienia dla osób z wykształceniem technicznym. Po tych wystąpieniach uczniowie z siedmiu poznańskich gimnazjów prezentowali dorobek swoich szkół w kontekście rozwijania umiejętności i wiedzy uczniów związanych z własnymi zasobami, zainteresowaniami, planowaniem ścieżki edukacyjno-zawodowej, a także sytuacją na rynku pracy.

            Gimnazjum nr 4 reprezentowały Olga Łukaszewska i Dominika Pacholczak, uczennice klasy 2pG. Dziewczyny w perfekcyjny sposób przedstawiły prezentację przygotowaną przez Macieja Nojmana, ucznia klasy 3 i2G, obrazującą nasze działania na polu związanym z szeroko rozumianym doradztwem zawodowym. Otrzymały gromkie brawa, słowa uznania od prowadzącego konferencję oraz dyplomy i gratulacje podpisane przez Prezydenta Miasta Poznania, pana Jacka Jaśkowiaka.

W konferencji udział wzięły również Natalia Wojewoda i Emilia Lewandowska (z klasy 2 pG) oraz Marta Gołuch jako opiekun całej akcji ze strony szkoły.