PL   |   EN   |   DE   |   ES

Bezpieczny Internet - podsumowanie IX edycji (17.02.2017)

« powrót

17. lutego 2017r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród IX edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego – Bezpieczny Internet.

Prowadząca uroczystość p. Maria Rybicka przypomniała historie konkursu zwracając uwagę na fakt, iż na przestrzeni 9 lat największym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związania z zagrożeniami ze strony Internetu. Następnie skomentowała tegoroczny tytuł konkursu  „Internet jako źródło wiedzy o kulturze i sztuce” i związane z nim trudności interpretacyjne jaki dało się zauważyć w zgłoszonych na konkurs filmach .

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja przeprowadzona metodą metaplanu pod hasłem – Czy życie młodzieży zdominowane jest przez Internet ? Z wypowiedzi uczniów wynika ,że sferą życia najmocniej pozostającą pod wpływem Internetu są kontakty z rówieśnikami dzięki możliwości nawiązywania kontaktów za pośrednictwem rożnych komunikatorów. W wyniku dyskusji młodzież doszła do wniosku, że najlepszym „lekarstwem” na uzależnienie od Internetu jest rozsądne z umiarem  korzystanie z jego zasobów i częstsze spędzanie czasu w realnym a nie wirtualnym świecie.

            Niezwykle interesującym okazał się wykład - kolejny punkt programu – p. Gerarda Frankowskiego, który przedstawił problem zagrożeń bezpieczeństwa danych w Internecie oraz zwrócił uwagę na konieczność zgodnego z prawem wykorzystywania jego zasobów.

            Po części edukacyjne spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród przez p. Jerzego Małeckiego – dyrektora ZSŁ i p. Magdalenę Jurczyk – Maciuszonek – wicedyrektora ds.wychowawczych.

 

Oto lista nagrodzonych uczniów :

 

I miejsce Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu film pt. „(Nie)bezpieczny wirtualny świat”     

autorzy: Paulina Augustyniak, Zuzanna Kubiak, Dominika Siudzińska, Emilia Sowińska

opiekun: p. Wiesława Stankiewicz

Pozostali wyróżnieni uczestnicy:

Gimnazjum nr 33 w Poznaniu 

autorzy: Martyna Cankudi, Julia Zielińska ,Igor Drela ,Antoni Waszkowiak

Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu

autorzy: Julia Kamińska,Wiktoria Roszak,Wojciech Biskup,Jakub Dehmel

Gimnazjum nr 4 w Poznaniu

autorzy: Marcin Tomczyński, Miłosz Wiertel, Oliwia Dominiak, Kacper Krawczyk

Technikum Łączności w Poznaniu

autorzy: Miłosz Latosi, Jacek Domański,Gabriela Borowiak, Urszula Krasicka

Na zakończenie spotkania wszyscy obecni zostali poczęstowani słodką „niespodzianką”.