PL   |   EN   |   DE   |   ES

Drużyna Gimnazjum nr 4 wicemistrzem Poznania w debatach oksfordzkich (06.2016)

« powrót

W dniu 11.06.2016 w V Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbył się finał II Otwartych Mistrzostw Poznania Debat Oksfordzkich o Puchar Prezydenta Miasta Poznania dla uczniów gimnazjów. Patronat na Mistrzostwami objęli Prezydent miasta Poznania i Wielkopolski Kurator Oświaty.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Samojeden (3dg), Weronika Kiełbasa (3dg), Laura Gromko (3dg) i Gabriela Ryder (3dg). Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Agaty Kosmowskiej.

Droga do finału wiodła przez rozgrywki I etapu, które odbyły się 3.06.2016 i zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny w grupie. W sumie dziewczyny stoczyły osiem pojedynków na argumenty, w tym dwa pojedynki indywidualne. Debatowały m. in. o reformie szkolnictwa, uchodźcach z Ukrainy, ścieżkach rowerowych w Poznaniu, programie Rodzina 500+, powstaniu styczniowym. Ostatecznie zajęły II miejsce i otrzymały Puchar Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Gabriela Ryder zaś otrzymała tytuł trzeciego najlepszego mówcy Mistrzostw. Jurorzy podkreślali wspaniałe przygotowanie merytoryczne i wysokie umiejętności oratorskie naszej drużyny.

Informujemy, że w I etapie uczestniczyła także druga drużyna Gimnazjum nr 4 w składzie: Mateusz Drewniak (3dg), Michał Kubiak(3dg),  Marianna Sikorska(3dg), i Jakub Hoppel (3dg).