PL   |   EN   |   DE   |   ES

Wycieczka gimnazjalistów do Poczdamu (maj 2016)

« powrót

Dnia 25 maja 2016 roku klasy 1pg, 1i1g, 1i2g, 1eg,2i1g, 2i2g, 3dg, 3e2g i 3pg pojechały na wycieczkę do Poczdamu i największego i najstarszego w Europie Studia Filmowego Babelsberg. W Parku filmowym widzieliśmy scenografie do filmów przedstawiające: średniowieczne miasto, Dziki Zachód oraz Falkora - latającego smoka z „Niekończącej się Opowieści”. Czekało na nas też dużo atrakcji takich jak: Aleja Gigantów, Bajkowy Ogród z rejsem łódką, kino 4D i XD. Widzieliśmy również pokaz kaskaderów. W tym pięknym Studiu Filmowym kręcono wiele znanych filmów np. „Pianista”, „W 80 dni dokoła świata”, „Ultimatum Borna”, „Hansel i Gretel Łowcy Czarownic” oraz „Trzej Muszkieterowie”.

Po zwiedzeniu Parku poszliśmy na spacer obok Pałacu Cecilienhof. Następnie udaliśmy się do niewyobrażalnie pięknych Ogrodów przy letniej rezydencji Króla Prus- Fryderyka II Wielkiego- Pałac Sanssouci. Zobaczyliśmy tam między innymi Pawilon Chiński i Antikentempel.

Na końcu przeszliśmy przez Stare Miasto tam zobaczyliśmy Bramę Branderburską. Wycieczka była bardzo interesująca, wszyscy świetnie się bawili!  Miejsce godne polecenia.

 

„Mieliśmy okazję zwiedzić Park Filmowy Babelsberg, w którym czekało nas wiele atrakcji. Według mnie, najlepszą atrakcją była projekcja krótkiego filmu w wymiarze 4D. Równie niesamowitym wydarzeniem był pokaz kaskaderski, dzięki któremu zobaczyliśmy jak niebezpieczna jest praca kaskadera oraz jak wielkiej odwagi od niego wymaga.”

 

„Zwiedziliśmy także kompleks pałacowo-parkowy Sanssouci i pałac Cecilienhof. Architektura tych dwóch miejsc zachwyciła niejednego uczestnika wycieczki. Zostaliśmy też oprowadzeni po Starym Mieście w Poczdamie. Przejście po deptaku oraz widok Bramy Brandenburskiej na długo pozostanie w mojej pamięci. Wycieczkę tę wspominam jako niezwykły czas spędzony na  poznaniu niezwykłego miasta.”