PL   |   EN   |   DE   |   ES

Finał wojewódzki Gimnazjady (maj 2016)

« powrót

24 maja br. na stadionie w Pile odbył się finał wojewódzki Gimnazjady - Indywidualnych Mistrzostw w lekkiej atletyce. Świetnie spisał się Marcin Piątkowski z klasy 2i2g w biegu na 100m. Wygrał swoją serię, zakwalifikował się do finału i ustanowił swój rekord życiowy na 11,59. W finale dwie godziny później rzutem na metę wywalczył brązowy medal.

Pod koniec sportowych zmagań w ostatniej, czwartej serii startowała nasza sztafeta szwedzka - perfekcyjny Patryk Chruścicki z 3e1g, waleczny Oskar Mikulicz z 3sg, niezmordowany Marcin Piątkowski z 2i2g i skuteczny Bartosz Zawadzki z 2i2g. Nasi reprezentanci poprawili swój wynik z powiatu (poznański grodzki) i zdobyli brązowe medale (3 miejsce na 31 sztafet), czego im z całego serca gratulujemy!

Piłę będziemy pamiętać za brzydki dworzec PKP, ładne ścieżki rowerowe, miłe panie ze Straży Miejskiej i uczynnego kierowcę autobusu, dziwny stadion z okopami, dobre pierogi z mięsem i drożdżówki oraz szaleńczy wyścig na pociąg powrotny, który wszyscy wygrali :) Trening czyni Mistrza!

Niezwykle dumna z naszej reprezentacji - Magdalena Brzóska.