PL   |   EN   |   DE   |   ES

Wycieczka klas 1eg i 1pg „Żurawińca” (11.05.2016)

« powrót

W dniach 10 – 11 maja 2016 roku klasy 1eg i 1pg brały udział w wycieczce do „Żurawińca” urokliwego zakątka na skraju Puszczy Noteckiej i „Krainy 100 jezior”.

Puszcza Notecka na mapie to zielona plama, otoczona dwoma niebieskimi wstęgami rzek- Warty i Noteci. Jest to największy obszar leśny w Polsce i Europie. Świat ptaków, ssaków, gadów i płazów uczestnicy wycieczki poznali podczas fascynującego spotkania z przyrodnikiem.

Uczniowie obu klas przeszli specjalistyczne szkolenie sprawnościowe. Na profesjonalnej ścieżce, pod opieką instruktorów uczestnicy pokonali przeszkody: mury, równoważnie, przedostali się podziemnym tunelem. Odbyli też szkolenie młodego kadeta: musztrę, zakładanie masek.

 Uczniowie zwiedzili również Podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) , które są bezcennym zabytkiem sztuki fortyfikacyjnej XX w. w Polsce i jednym z najciekawszych w Europie, stanowią najatrakcyjniejszy obiekt krajoznawczy Ziemi Międzyrzeckiej. Wielkie zainteresowanie budziła wśród uczniów  historia budowy, architektura jego obiektów obronnych oraz największy w Europie rezerwat nietoperzy. Tam też ukrywane były zrabowane przez Niemców w czasie II Wojny Światowej skarby kultury z Kraju Warty.