PL   |   EN   |   DE   |   ES

Pozdrowienia z Hiszpanii… (14.03.2016)

« powrót

Minął pierwszy tydzień naszego pobytu na praktykach w Hiszpanii. Wszystko idzie zgodnie z oficjalnym planem, a nawet trochę poza niego wykracza J Zwykły dzień zaczyna się kursem języka hiszpańskiego, po którym mamy czas wolny na obiad i zwiedzanie okolicy. Później udajemy się na kurs programowania w systemie Android. I choć hiszpański trwa 3 godziny, a programowanie trwa 5 godzin i kończy się o 21:00 to i tak udaje nam się realizować inne aktywności J Brawo MY!!!

Sama nauka programowania jest niesamowita. Nie dość, że odbywa się w całości w języku angielskim, to jeszcze daje nam poczucie sensowności działania. Świadomość, że programy, które piszemy można uruchomić po chwili na milionach urządzeń przenośnych jest ekscytująca i inspirująca.

Ale nie samą nauką żyje człowiek. Więc poza nauką udało się nam zwiedzić już całkiem dobrze Sewillę. Byliśmy m.in. na Placu Hiszpańskim, na arenie walk byków, zwiedziliśmy starówkę, byliśmy przy stadionie AC Sewilla. Hitem ubiegłego tygodnia był sobotni wyjazd do Cordoby. Jest to niezwykłe miasto przesiąknięte wielokulturowością i historią. W niedzielę natomiast udało się nam wejść do katedry w Sewilli i zobaczyć grób Krzysztofa Kolumba.

Tak w skrócie wyglądał pierwszy tydzień praktyk. Już widać, że wyjazd zmienił naszą perspektywę w poznawaniu świata i określaniu własnych możliwości na przyszłość oraz dał nam świadomość, co musimy w sobie dalej rozwijać.

Pozdrawiamy z Sewilli (dzisiaj ma być 25 st. C J)
Uczniowie i Nauczyciele