PL   |   EN   |   DE   |   ES

Praktyki zawodowe w Hiszpanii ( 8.02.2016)

« powrót

W dniach 2.01 – 16.01.2016 wraz z panią Weroniką Kurosz i panem Andrzejem Grześkowiakiem braliśmy udział w zagranicznych praktykach w Hiszpanii.

Podczas praktyk nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Każdy z nas ciężko pracował, w efekcie czego, pod bacznym okiem naszego opiekuna – pana Miguela, mogliśmy cieszyć się zrobionym przez siebie kalkulatorem, mapą z naszą lokalizacją czy też aplikacją odtwarzającą muzykę.

Odbyliśmy kurs języka hiszpańskiego, dzięki któremu mogliśmy zaznajomić się z jego podstawami. Poznaliśmy typowe dla Hiszpanii dania, takie jak gazpacho, tortilla de patatas, paella, churros i jamón Iberico.

We wtorkowy wieczór pani Weronika zorganizowała dla nas w jednym z pobliskich barów degustację typowej dla tego regionu przekąski czyli tapas, składającej się w większości z ryb i owoców morza.

Oczywiście podczas wyjazdu nie zabrakło także zwiedzania malowniczych i urokliwych uliczek Sewilli, hiszpańskich grzybów – Las Setas, Areny walk byków – Plaza de Toros, Plaza de Espada, a także wielu innych budowli.

W sobotę 9 stycznia została zorganizowana dla nas wycieczka do Cordoby. Zobaczyliśmy tam Catedral Mezquita de Cordoba i dotarliśmy do najstarszej części miasta, w której znajdowały się Triunfo de San Rafael de la Puerta del Puente, Plaza de la Corredera i wiele innych rzeczy.

Przez cały wyjazd pan Andrzej umilał nam czas swoimi opowieściami na temat Hiszpanii.

Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że wyjazd był udany. Pogoda nam dopisywała. Każdy z nas z pewnością chciałby tam wrócić.

 

Bartłomiej

Bardzo podobał mi się kurs w środowisku programistycznym Android. Nasz nauczyciel był profesjonalnym deweloperem i zawsze potrafił znaleźć rozwiązanie do każdego problemu. Sporo się nauczyliśmy i myślę, że w przyszłości z pewnością przydadzą nam się te umiejętności.

 

 Aleksander

Cieszę się, że mogłem brać udział w tych praktykach. To było wspaniałe doświadczenie. Nauczyłem się wiele nowych rzeczy, które możemy stosować i czerpać korzyści finansowe.

 

 Karol

Uważam, że praktyka zawodowa, którą odbyłem podczas pobytu w Hiszpanii w znaczącym stopniu rozwinęła moje umiejętności zawodowe. Poznałem sposoby programowania w środowisku Android, co w mojej opinii było bardzo interesujące.

 

Damian

Podczas praktyki w Hiszpanii robiłem dużo ciekawych rzeczy. Nauczyłem się jak programować aplikacje na Androida. Zrobiłem dużo różnych programów. Miło spędziłem czas.

Maciej  

Nasze praktyki odbyły się w szkole salezjańskiej w Sewilli, gdzie tworzyliśmy aplikacje na Androida. Nasz nauczyciel był bardzo cierpliwy i nauczył nas dużo o programowaniu. Poznaliśmy jak działają programy, które używamy na co dzień. Pan pokazał nam nowe strony, które będziemy mogli używać w późniejszych pracach.

 

Magdalena

Jestem bardzo zadowolona z praktyk. Jest to świetna okazja do nauczenia się zupełnie innych rzeczy niż w szkole. W szkole porozumiewaliśmy się z nauczycielem po angielsku, więc także mogliśmy poprawić swoje umiejętności językowe.