PL   |   EN   |   DE   |   ES

Wycieczka do Drezna (11.12.2015)

« powrót

11 grudnia br. uczniowie klas gimnazjum i technikum Zespołu Szkół Łączności wzięli udział w wycieczce do Drezna, zwanego "Barokową Florencją" lub "Wenecją Północy". Uczestnicy mieli okazję podziwiać Zespół Pałacowy Zwinger oraz Zamek Rezydencyjny, a w nim Muzeum "Zielone Sklepienie" z dziełami sztuki jubilerskiej i złotniczej. Uczniowie razem z opiekunami: panią Romaną Kaczmarek, panią Agatą Frankowską oraz panią Moniką Kasperską zwiedzili również Muzeum Komunikacji, ponadto spędzili czas na najstarszym jarmarku bożonarodzeniowym Niemiec, gdzie można było poczuć magię nadchodzących świąt. Poniżej kilka opinii uczestników wycieczki.

 

 

Zgłaszając się na wycieczkę szkolną do Drezna, oczekiwałyśmy kolejnego interesującego wyjazdu, a piątkowa podróż, spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Pomimo niesprzyjającej pogody, udało nam się zobaczyć Zespół Pałacowy Zwinger, Muzeum Komunikacji oraz przespacerować się drezdeńską starówką. Mieliśmy również okazje pójść na jeden z najstarszych jarmarków świątecznych, skosztować tradycyjnego grzańca w bezalkoholowej wersji. Nasz sympatyczny przewodnik ciekawie przybliżył nam historie miasta i  opowiedział kilka anegdotek. Wyjazd, był idealną okazja do udoskonalenia swoich umiejętności językowych. Ponadto zawarłyśmy nowe znajomości z osobami z innych klas, co sprawiło, że atmosfera stała się jeszcze przyjemniejsza. Uważamy, że warto było wziąć udział w tej wycieczce. 

 Marta Mikołajczak i Zuzanna Lenicka, 3PG

 

Miałam ogromne szczęście, ponieważ cudem udało mi się zdobyć jedno z ostatnich miejsc na wycieczkę. Drezno jest przepiękne, byłam zachwycona jego architekturą. Największe wrażenie zrobił na mnie widok z mostu oświetlonej panoramy miasta. Po za tym uważam, że warto było zobaczyć Frauenkirche oraz inne ciekawe miejsca jak np. Muzeum Komunikacji. Był to jeden z najmilszych dni tego roku szkolnego, wspaniała atmosfera, ludzie oraz piękne otoczenie. Wycieczkę zakończyliśmy jarmarkiem bożonarodzeniowym, na którym panował wyjątkowy klimat. Oczywiście gorąco polecam innym uczniom zapisywać się na takie wycieczki, bo to nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale też nowe doświadczenia. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy umożliwili nam  pojechać na ten wyjazd! :)

Lena Ptak, 3DG

Miałam wielkie szczęście, że zajęłam ostatnie wolne miejsce na wycieczkę do Drezna.  Wspaniała atmosfera świąt, klimat, świetni ludzie, zabawny przewodnik i uśmiechnięte nauczycielki - nie mogło się nie udać! Mimo niesprzyjającej pogody daliśmy radę! Pomogły nam w tym truskawki, jabłka i banany w czekoladzie oraz rozgrzewający poncz, oczywiście bezalkoholowy.

Weronika Kiełbasa, 3DG