PL   |   EN   |   DE   |   ES

Dzień Języków Obcych 2014

« powrót

Dnia 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Motywem przewodnim imprezy było hasło Europa da się lubić. Na wzór popularnego programu telewizyjnego uczniowie mieli za zadanie nakręcić krótkie filmiki przedstawiając w nich ciekawostki, stereotypy i kulturę jednego, wylosowanego wcześniej, kraju. Trzeba przyznać, że wyobraźnia młodzieży to stuprocentowe Keine Grenzen. Różnorodność filmów mogła zaskoczyć nawet surowego widza: kręcone w szkolnej ławce, na Cytadeli a nawet stadninie koni ! Przedstawione w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Cała impreza miała miejsce na sali gimnastycznej gdzie każda klasa przygotowała stanowiska, na których prezentowała kojarzące się z danym krajem, jak mawiają Hiszpanie, los souvenirs a zapach, przygotowanych przez uczniów potraw, przygnał do sali gimnastycznej tłumy, które nie szczędziły grosza na ich zakup i konsumpcję J (pieniądze przekazane zostaną na cele charytatywne, wybrane przez SU).

Warto zaznaczyć, że do współpracy zostały zaproszone Zespół Szkół Specjalnych nr 102 oraz szkoła językowa LEADER School, która ufundowała kilka kursów językowych dla naszych uczniów.

Jury w składzie: anglista, germanista i hispanista czyli p. Karina Bronikowska, p. Aleksandra Stachowiak i p. Anna Wilk, po baaardzo burzliwych obradach, w których każda broniła swojego zdania niczym niepodległości zdecydowała co następuje:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce: Niemcy kl. 1pg / Hiszpania kl. 2pg  ! Vivat klasy językowe !

II miejsce: Szwajcaria kl. 1i2g

III miejsce: Włochy kl. 3e2g

Oraz wyróżnienie za interesujące a zarazem bardzo trudne do przedstawienia: Malta kl. 1eg

W kategorii technikum:

I miejsce: Finlandia kl. 3b1t

II miejsce: Australia kl. 1b1t

III miejsce: Chorwacja kl. 1b2t / Wielka Brytania kl. 1ct

Oraz wyróżnienie za oryginalność w podjęciu tematu: Czechy kl. 2ct

Gratulujemy !!!

 

Tekst: Anna Wilk