PL   |   EN   |   DE   |   ES

Aktywnie na wózku

« powrót

Pokazowe szkolenie „Aktywnie na wózku”- 16 listopada 2012 roku.

Czy wózkowicze są niepełnosprawni w codziennym funkcjonowaniu? Jak sobie radzą? A może na chwilę zamienimy się rolami? Jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim? Jak to jest pokonać na nim schody? Czy wówczas nie jesteśmy tylko rzekomo sprawni w naszej sprawności? O tym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły, klasa III AT.

Podczas szkolenia „Aktywnie na wózku” zaprezentowane zostały techniki jazdy na wózku inwalidzkim i pokonywania przeszkód oraz tajniki pomocy osobom poruszającym się na wózku. Ochotnicy mogli wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce i samodzielnie, siedząc na wózku spróbować swoich sił w przemieszczaniu się nie tylko na hali sportowej, ale także w przestrzeni miejskiej. Na zakończenie wszyscy chętni mieli okazję na własnej skórze poczuć nierówny chodnik czy za wysoki krawężnik – podczas wspólnego przejazdu na wózkach.

 Organizatorem szkolenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu we współpracy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Poznań.

Koordynator projektu „ Dołącz do Nas”

Aleksandra Stachowiak