PL   |   EN   |   DE   |   ES

XXI Ogólnoszkolny Rajd Pieszy

« powrót

„Pitagoras bądźcie zdrów!” 

            W przepiękne jesienne przedpołudnie uczniowie Zespołu Szkół Łączności wyruszyli na tradycyjny Ogólnoszkolny Rajd Pieszy. Tegoroczny, już dwudziesty pierwszy rajd, zorganizowali nauczyciele Komisji Przedmiotów Ścisłych, przy nieocenionej pomocy Rady Rodziców.

             Maszerując przez lasy w okolicy Moraska, uczniowie rozwiązywali rozmaite zadania i zagadki matematyczne oraz zaliczali punkty kontrolne, by zdobyć jak najwięcej punktów w rywalizacji klas. Każda z grup zaprezentowała autorski, klasowy projekt logo szkoły.

             Na mecie rajdu na uczniów czekały kanapki oraz zaproszenie na interesującą prezentację przygotowaną specjalnie dla uczniów naszej szkoły przez profesora Instytutu Fizyki Grzegorza Musiała, któremu pomagał mgr Krzysztof Kaczała. Uczniowie mogli obserwować ciekawe doświadczenia z dziedziny optyki, akustyki i fal np. powstanie fali stojącej i podłużnej, zjawisko interferencji i dyfrakcji światła, zjawisko rezonansu akustycznego, powstanie fali akustycznej, zjawisko fotoelektryczne, zamiana dźwięku na drgania elektryczne, powstanie fal na wodzie - zjawisko nakładania się fal.